Witamy
Rzeczyca 6, Kazimierz Dolny
tel. 81 882 18 52, kom. 667 200 723
info@odpoczyneknadpotokiem.pl
Kuchnia

Ta część Lubelszczyzny, gdzie znajduje się "Odpoczynek nad Potokiem" jak już pisałam nie ma charakterystycznych potraw czy produktów. Ot, taka kuchnia, jak i w innych wsiach. Trochę gryki, sera, różne zupy..ale uwierzcie umiemy z tego "wykroić" wiele smakowitych dań i to zarówno dla wielbicieli kuchni regionalnej, jak i dla wegetarian (we wszystkich odmianach).


A jakie są nasze specjalności? Chyba pierogi...i uwierzcie, nawet gdybyście chcieli zostać u nas przez miesiąc to farsz się nie powtórzy...A ich smak niezapomniany....Ja robię cienkie i miękkie ciasto, a mamusia nadziewa tak, że pierogi same się rozpływają. W ustach oczywiście, nie w garnku z wodą, podczas gotowania. Jeśli ktoś nie lubi pierogów, też głodny nie będzie. No, chyba, że nasi goście będą stosować diety odchudzające, ale i z tym damy sobie radę (nawet jestem w stanie poświęcić się dla gości i smażyć 4 razy dziennie karczek, choć wstrząsa mnie podobnie jak po czereśniówce z Niemiec). Robimy swoje wędliny, pieczemy mięsa, pasztety, grillujemy (także karczek). Mamy warzywa z własnego ogrodu i przede wszystkim ogromne ilości pestkowych, czyli czereśni i wiśni. Można jeść na miejscu, ewentualnie w przetworach, czy też samodzielnie robić zapasy na zimę. Oprócz wiśni i czereśni mamy także plantację maliny i niewielkie ilości porzeczki, czy aronii.

Ale, że nie samym chlebem człowiek żyje, to tylko wspomnę, że goście mają do dyspozycji rowery, kijki do nordic walking. (a dookoła pełno lasów i wąwozów).

W przypadku złej pogody istnieje możliwość organizacji warsztatów rękodzieła, czy lepienia pierogów.